4 Starověké techniky věštění, které mohou osvítit vaši cestu

30.9.2019 v Návody 1

Na celém světě různé kultury praktikují starobylé zvyky, z nichž některé jsou staré stovky let. Patří mezi ně i různé způsoby věštění. Je to způsob, jak lépe porozumět sám sobě a okolnímu světu, abychom se pak mohli snáze rozhodnout i v situacích, které nám nejsou jasné a potřebujeme vidět více souvislostí. Dnes si v krátkosti představíme pět populárních způsobů věštění, které se můžete naučit používat.Věštění z křišťálové koule
Netřeba dodávat, že je to opravdu stará technika. Některé zdroje udávají, že křišťálové koule na věštění byly nalezeny dokonce v 8 000 let starých egyptských chrámech. Obecně se věří, že skutečné čtení z křišťálové koule začalo u Druidů přibližně před 2 000 lety.

Křišťálové koule získaly opravdovou popularitu v 16. století. John Dee, dvorní kouzelník královny Alžběty I., používal k předpovědím budoucnosti a odpovědím na otázky  speciálně tvarovaný kámen o tvaru a velikosti vejce.
V 19. století pak byly křišťálové koule jedním z nejoblíbenějších způsobů věštění. A není těžké pochopit, proč.

Základy
Údajně neexistuje správný nebo nesprávný způsob použití křišťálové koule. Může být vyrobena z čirého skla, nebo ze skutečného křišťálu, jako je křemen nebo kalcit. Může být velká, nebo malá. Nejde totiž jen o typ křišťálové koule, ale o zkušenosti a schopnosti věštce.
Ti, kteří však z křišťálové koule skutečně umí číst říkají, že křišťálová koule opravdu musí být z přírodního křišťálu, ideálně bez zlomů a kreseb uvnitř a čím je větší, tím lépe. Ideálně 30cm v průměru. Z těch se prý nejlépe čte.

Praxe obvykle zahrnuje dlouhé hledění do křišťálové koule, aby vyvolala meditativní, hypnotický, nebo dokonce vyšší vědomí, duchovní trans. Tyto hluboké stavy vědomí mohou vést k různým mentálním obrazům a zjevením. Někteří věštci dokonce říkají, že viděli fyzické obrazy v samotném krystalu.
Jiní pozorují obrazy v samotných krystalických strukturách a prasklinách uvnitř krystalu.

Věštci se obvykle zaměřují na otázky které je trápí, nebo na rozkrytí situace, která není zcela jasná a chtějí vědět, kam povede. Různé křišťálové koule mají trochu jiné vyzařování, nejen podle použitého materiálu, takže byste si měli osobně vybrat takovou, která vám bude intuitivně blízká a sympatická. Jen si pamatujte, že to co uvidíte, pochází od vás, jsou to přenesená data z vašeho vyššího Já, které ví a vidí vše.

Vždy pokládejte jednoduše formulovanou otázku na téma, které vás skutečně zajímá. Nikdy se neptejte na nesmysly, nebo na věci, které ve skutečnosti nechcete vidět a nejste připraveni pohlédnout pravdě do očí.

Tarotové karty
Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, tarotové karty nebyly vždy známy pro své věštící vlastnosti. První známé tarotové karty přišly na scénu na konci 14. století v severní Itálii. A když byly poprvé představeny, byla to sada hracích karet!
Na líci byly původně jen základní čtyři barvy. Během 15. století bylo přidáno 21 karet „Carte da trionfi“ neboli triumfů, každá s krásnými ilustracemi a významy. Tyto karty se později nazývaly trumfové karty.

I když existují důkazy o tom, že Tarot byl používán k věštění již v roce 1500, skutečně začal svou historii vydáním knihy Le Monde Primitif v roce 1781, autorem Antoine Court de Gebelin. Gebelin nevěděl o původní karetní hře a spojoval velkou část Tarotu s křesťanskými koncepty a staroegyptskou mytologií. Většina jeho asociací byla od té doby vyvrácena a moderní mystický tarot je dodnes velmi populární.

Základy
Pravda je, že existuje mnoho různých způsobů, jak se dají číst tarotové karty a speciálně dnešní doba nabízí mnoho zjednodušených verzí, kdy už se ani nemusíte učit vykládat klasický tarot, ani si pamatovat co která karta znamená.
Stačí si vybrat balíček vykládacích karet (nejpopulárnější jsou andělské) a můžete hned začít. V balíčku je vždy knížečka se základními pokyny, takže začátky bývají extrémě snadné a zvládne to každý. Není to sice klasický tarot, ale funguje to na stejném principu. Vaše nadvědomí vám řekne, kterou kartu máte vytáhnout, která rezonuje na problému, který zrovna řešíte. Karty obvykle odpovídají i ve chvíli, kdy vám jiné vaše oblíbené metody nejdou.

Ne vždy vám ale balíček sedne. Osobně jsem vyzkoušela různé, až jsem nakonec skončila u sady Kouzelní jednorožci, která je původně určená speciálně dětem. Mně ale tyto karty nejpřesněji odpovídají, protože jsou odpovědi správně sestavené. Za sebe je doporučuji.


Ceroskopie

Zření pomocí ohně je pravděpodobně jedna z nejstarších forem věštění. V Evropě bylo toto umění zakázané spolu s dalšími technikami, jako třeba hydromancie (věštění z vody). Ale protože oheň byl vždy tak mocným zdrojem vědění, byl přesto používán napříč kulturami.

Základy
Máte rádi svíčky? Přitahuje vás oheň a táboráky? Pokud ano, pak určitě máte to, co je potřeba.
Nejběžnější způsob, jak věštit z ohně, je přes svíčku. Může být vonná, vysoká a úzká, dokonce může být i čajová. Prostě pokud to můžete zapálit, dá se to použít.

Skvělá věc na ohni je, že je přirozeně hypnotický. Tančí a pohybuje se naprosto nepředvídatelným způsobem, takže je fascinující. Naši předci používali oheň k zodpovězení nejtěžších otázek jejich života.

Pokud máte zájem vyzkoušet oheň, najděte si temné klidné místo a zapalte svíčku, kterou máte rádi, která se vám líbí, nebo vám hezky voní.
Vyčistěte a uklidněte svou mysl. Mlčky meditujte, zatímco zíráte do plamene. Užijte si přirozenou, nekontrolovatelnou povahu ohně. Soustřeďte se na svou otázku a nechte oheň udělat zbytek. Ale ať už vidíte v plamenech cokoliv, můžete si být jisti, že s vámi promluví velmi osobně.

Na Aluška org jste nedávno mohli číst článek o čtení z litého vosku, který také využívá umění Ceroskopie. Návod je zde: Ceroskopie: Věštění budoucnosti prostřednictvím litého vosku

Další způsob jak na ceroskopii, je číst odpověď na svou otázku z většího ohně. Má to výhodu v tom, že oheň pak vytváří větší a složitější obrazce. Nevýhoda spočívá v rychlosti vašeho postřehu, musíte dobře koukat a rychle chápat. Dá se to buď z venkovního táboráčku, nebo z domácího krbu, pokud topíte dřevem.
Sednete si blízko krbu nebo táboráku a uctivě poprosíte Konstruktivní duchy Vesmíru, aby vám odpověděli na otázku, kterou zformulujete co nejjednodušeji. A pak se jen soustředíte a koukáte do plamene. Oheň vám pak začne vyprávět příběh, který uvidíte ve tvarech, které vykreslí plameny. Ve venkovním táboráku se můžou projevit obrazy i v dýmu, pokud čoudí.
Pomalejší věštec s dobrým vztahem k technice může po položení otázky zkusit oheň fotit, aby pak mohl číst tvary z plamene delší dobu. Samozřejmě, že nic není dokonalé hned od začátku, tato metoda vyžaduje praxi a dobrou schopnost chápat obrazy.

Čajové lístky
Čtení z čajových lístků existuje od 17. století, kdy Holanďané přivezli do Evropy čaj z Číny.

Tasseomancie pochází z francouzského slova pro pohár tasse a řeckého slova pro proroctví manteia. Někteří věštci dokonce používají speciální šálky na čtení čaje, které na sobě mají symboly zvěrokruhu nebo hrací karty, které jim pomáhají při  čtení. Nemusíte používat výhradně čaj. Někteří používají kávu, nebo dokonce usazeniny z víma. Tasseomancie se tedy může provádět z různými durhy nápojů.

Na Aluška.org jste také mohli číst seriál s návodem na čtení z kávy. Najdete ho zde:
Jak číst z kávové sedliny 1. díl
Jak číst z kávové sedliny 2. díl
Jak číst z kávové sedliny 3. díl

Základy
Čtení z čaje je celkem jednoduché. Uvařte si šálek vašeho oblíbeného čaje, samozřejmě musí být sypaný a nedávejte z něj pryč lístky.
V klidu si k němu sedněte a položte Konstruktivním duchům Vesmíru jednoduše formulovanou otázku. Během pití čaje na svou otázku myslete.
Poté si přečtete symboly, které čajové lístky vytvoří na dně vašeho šálku po dopití.

Každý symbol nese význam a každá postava bývá spojena s určitými vlastnostmi, nebo aktivitami, které obvykle dělá. Například když uvidíte motýla, je to symbol transformace a růstu. Často také můžete mít intuitivní vnuknutí, kdy symbol ,,vycítíte“, než že byste logicky chápali jeho smysl. Pokud vás povede intuice, je to velmi dobré a vaše čtení je přesnější.

Volba je na vás
Věštění může být záhadný a vzrušující způsob, jak se hlouběji podívat na svou vlastní cestu. Pamatujte, že cvičení dělá mistra.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Andy 2019-10-01 12:09:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To teda. Čtení z kávové sedliny dělám skoro denně, ale nejvíce se mi ukazují obrazy v krizových situacích, alespoň vím, jak se situace bude vyvíjet a tím mám větší jistotu, že na to nejsem sama… Překvapilo mě ta přesnost a už o tomto způsobu věštění nemám vůbec žádné pochybnosti. Vosk jsem zkoušela, zkusím i tyhle další, určitě mi to půjde, dík 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek