Energetické hubnutí: Jak duchovní prací léčit nadváhu

22.11.2022 v Léčba 7

Duchovní příčiny nadváhy, jak duchovní prací a energetickým uzemňováním zhubnout a jak pracovat s emocemi, aby se neukládaly v podobě tuků? O tom je dnešní článek

Samozřejmě, že abyste zhubli, je důležité zvolit si správný stravovací režim, který bude tělo vyživovat. Také je důležité nastavit si rozumné hranice, protože na instagramu, a v médiích obecně, můžete být nadměrně bombardováni krásnými ženami cvičícími jógu, nebo obrázky až příliš hubených modelek. Držení módních diet vyčtených z časopisů také může vyvolat značné zdravotní problémy. Takže hubněte, ale střízlivě, zdravě a s rozumem.Existuje několik energetických důvodů, proč nabíráme kila, nebo si držíme nadváhu. Cílem správného zhubnutí má být vaše lepší zdraví, silnější vitalita, radost z vašeho těla. Neměli byste se soustředit na konkrétní centimetry, nebo konfekční velikost. Trvalá změna stravovacích návyků je o pochopení jídla a změně vašeho vztahu k jídlu. Protože lidé s nadváhou často jedí i z jiných důvodů, než že mají hlad a tento zlozvyk je potřeba úplně odstranit.

Z hlediska výživového, lékařského a psychologického toho bylo na téma hubnutí napsáno dost, takže tím se už nebudu zabývat. V dnešním článku se můžete naučit některé z léčebných metod založených na energii a osobním rozvoji, které vám mohou pomoci.

Posilování své energetické ochrany
Vaše jemnohmotné tělo přijímá okolní prostředí, mentální a emocionální krajinu mnohem více, než si možná uvědomujete. Posílení vašich záměrů doslova při každém jídle, může orientovat chutě a vstřebávání živin správným směrem, což váš energetický systém posílí.
Například se často cítíme být nuceni jíst sacharidy z chleba, když jsou naše energetické hranice slabé a my nadměrně vstřebáváme destruktivní energie do našeho jemnohmotného těla, místo abychom je odrazili.
Tyto sacharidy nám totiž poskytují dočasný pocit zesíleného nárazníku, protože jsou energeticky hutné a pocitově nás zasytí, zaplní.

Bohužel je to jen náš pocit a mnohem lépe nám poslouží skutečné posílení energetické ochrany. Existuje mnoho různých způsobů, jak se to dá udělat.
Třeba si před vstupem do destruktivního energetického prostředí (například před vstupem do davu lidí, na schůzce nebo před společenskou akcí, která je pro vás stresující) uděláte chvilku a představíte si, že jste obklopeni bílým světlem, které k vám nepustí nic zlého.
Budete překvapeni, jak výborně to funguje, ale je potřeba světlo průběžně obnovovat a soustředit se na něj.

Až si vizualizaci energetického štítu osvojíte, můžete si také vizualizovat, jak se tento ochranný štít postupně rozšiřuje buď od kořenové čakry (červená Muladhara), nebo z čakry solar plexus (žlutá Manipura), protože to jsou dvě čakry, které se nejvíce podílejí na základním, každodenním energetickém stínění.

Uzemněte se
Další energetický důvod, proč se můžeme přejídat nebo toužit po sacharidech je, že se necítíme být dostatečně uzemnění, nebo máme pocit rozlítanosti. Pokud máte silné horní čakry, nebo procházíte duchovním probuzením, může to být váš případ.
Tyto sacharidy skutečně potřebujete, aby vám dodaly energii, mnohem lépe vám však poslouží bílkoviny, které jsou navíc zdrojem potravy nejvíce spojeným s posilováním kořenové čakry, která představuje základ vašich uzemňovacích schopností.
Fyzické cvičení a propojování se se zemí, jsou také mnohem zdravější způsoby uzemnění.
Pokud máte pocit, že nedostatečné uzemnění může být váš problém, pracujte s těmito metodami a uvidíte, zda to pomůže snížit vaši celkovou chuť na sacharidy a cukry.

Čtěte také:
Takto poznáte, že nejste uzemnění: Symptomy a příznaky
Energetické uzemnění: Jak na to
Technika rychlého uzemnění
8 způsobů uzemnění

Zpracujte své emoce
Často jíme z jiných důvodů, než je hlad, zejména abychom se utěšili nebo odvrátili pozornost od silných emocí. Jíme ze stresu nebo z úzkosti, abychom se uklidnili, nebo někdy dokonce abychom se potrestali, pokud trpíme nedostatkem sebeúcty.
Vyřešení těchto emočních problémů a nalezení jiných, zdravějších způsobů, jak se s emocemi vypořádat, je pro mnohé z nás zásadní, stejně důležité jako nalezení správné hladiny přijímaných kalorií a rovnováhy bílkovin, sacharidů a tuků.
Existuje mnoho různých energetických metod pro zvládání emocí, jako je lehké cvičení, techniky lucidního snění, meditace a vizualizace, zvyšování své uvědomělosti a bdělosti, niterný rozhovor se sebou.
Cvičení zaměřená na kardio mohou být velmi účinná, protože okamžitě spalují toxiny ve vaší hlavě. Silová cvičení zase výborně čistí tělo od agrese a vzteku. Lehká práce na zahradě a blízký tělesný kontakt s rostlinami, stromy a hlínou utěší bolavou a zraněnou duši.
Občas se vyplakejte, abyste si ulevili a konfliktní situace řešte ideálně hned. Braňte se, ozvěte se, řekněte něco na svou obhajobu když vás někdo napadá nebo uráží a nemlčte, nenechte si to líbit, abyste v sobě neskladovali jedy.

Dělejte si dobře, je to potřeba
Naše sakrální čakra je spojena s touhami, potřebou potěšení a smyslnými zážitky. Pokud si je odpíráme, může se naše tělo snažit zaplnit tuto prázdnotu chutí na sladkosti, slaná jídla, nebo jiné chuťově příjemné věci.
Zamyslete se tedy nad tím, zda nejste neustále v zápřahu, kdy si na sebe neuděláte čas a zda to nepřispívá k vašemu přejídání se určitými potravinami.
Pokud ano, vyhraďte si čas pro své potěšení. Užívejte si přírody a krásy. Kupte si květiny – ano sami sobě, jen pro vaši radost. Dejte si koupel při svíčkách. Dopřejte si zdravý dezertík, nebo vynikající voňavý esenciální olej.
Nebo cokoli jiného, co uspokojí vaši emoční potřebu krásy, harmonie, nebo smyslnosti. Samozřejmě se do toho počítá i váš sexuální a intimní život. Věnujte se více svému partnerovi, dávejte mu najevo svoji lásku a úctu. Pokud jste sami, snažte si samotu co nejvíce vynahradit.

Milujte své tělo
Co si skutečně myslíte a co cítíte ke svému tělu? Věnujte vědomě čas pěstování vděčnosti za své tělo a lásky k tomu, co máte. Ale nepředstírejte to. Jen nějaké prázdné „miluji své tělo“ nic nevyřeší.
Pokud je pro vás těžké cítit ke svému tělu lásku, vyjmenujte si ty části svého těla, které jsou silné a dobře fungují, a/nebo části, které vás nejvíce těší a děkujte za ně.

Pokud jste žena a máte děti, velice poděkujte svému tělu za úžasné oběti, které přineslo, aby vytvořilo další lidskou bytost. Bez ohledu na to, v jakém stavu se vaše tělo nachází, je mu za co děkovat.

Otestujte své jídlo na energie
Energetické testování potravin je součástí energetického léčení. Obecně platí, že vaše jemnohmotné tělo ví, co je pro vás nejlepší, a to se odráží na vaší fyzické síle. Ačkoli se metody tohoto testování různě liší, obvykle jde o testování vaší síly před kontaktem s látkou, kterou chcete otestovat (potravina, lék atd.), a pak při kontaktu s ní (máte ji v ruce).

Čtěte také:
NÁVOD: Svalový test, pomocí kterého spolehlivě určíte potraviny, předměty nebo symboly
Kineziologický test Omura: jak nejlépe vybrat, co je právě pro nás vhodné

Pokud sílu ztrácíte, má pro vás daná látka destruktivní energetický dopad, zatímco pokud si sílu držíte, je v pořádku. Pokud jste zesílili, potravina vás léčí a posiluje.

Možná máte pocit, že stejný výsledek můžete získat jednoduše i prostřednictvím své intuice. Ano, i to je možné. V tom případě trénujte svoji schopnost intuitivního hodnocení potravin ve svém jídelníčku, abyste zjistili, jak na vás působí. Je dobré si zaznamenat intuitivní vjem z potraviny a poté si své výsledky ověřit jinou metodou, abyste získali jistotu v tom, jak moc jste přesní.

Odstraněním některých pro vás nevhodných potravin a přidáním nových vhodných (při zachování vašich výživových potřeb) změníte celkový energetický profil svého jídelníčku a to sníží vaše chutě na sladké nebo žravé záchvaty. Energetické potřeby jsou u každého člověka odlišné, protože souvisí s jeho emoční, mentální a duševní historií i aktuální situací. To, co dělá dobře vám, nemusí dělat dobře jiným lidem.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Astrid 2022-11-22 05:56:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj dotaz nesouvisí s článkem, ale zajímá mě váš názor. Zdál se mi sen o filmu Matrix v tom smyslu, že jsem stála u nás ve městě v podchodě a mluvila nahlas o svých přáních. Z ničeho nic se z rohu objevil Morfeus a řekl mi, ať si neříkám přání nahlas a seznámil mě s Neem. Hned jsem poznala, že je to pravý člověk. Nebýt článků tady, tak je pro mě film, který mě nezajímá a dávno jsem jej neviděla. Nevím, tedy jestli to má nějaký význam.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-22 11:21:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Třeba to má symbolický význam. Sleduj znamení a uvidíš jaký to bude mít další vývoj.

Ikona diskutujiciho Q 2022-11-22 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek 🙂

Ikona diskutujiciho Anička 2022-11-22 11:25:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek je moc pěkný. Ano obezita je zejména problém duševní protože od myšlenky a od toho jak se člověk cítí ve svém těle se odvíjejí všechny ostatní činy a návyky.

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-11-22 14:31:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Nyo 2022-11-23 10:14:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach, jak potřebné téma. U mě osobně platí, čím větší bordel v hlavě, tím větší bordel na talíři.
Intuitivní stravování je báječná věc, dost jsem o tom načetla, ale je tam jedna podmínka, zcela logická, musíte mít pořádek v hlavě, aby člověk byl schopen se správně nacítit i na ty potraviny.
Děkuju za připomenutí všeho a beru koště a jdu vyklízet hlavu, protože co si dávám na talíř, to by pes nežral… au!

Ikona diskutujiciho Libuška 2022-11-23 13:15:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek trefný. Ale někdy to jde i opačně. Že je člověk tak zničený že ze stresu nejí. A když se má dobře tak se naopak nacpe a pak přibírá. Já to tak mám 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek