Osvědčené způsoby jak se spojit se svým Vyšším Já

9.4.2024 v Návody 4

Hledáte v životě více duchovního vedení, ale zdá se vám, že metody, které používáte, nefungují, nebo máte pocit, že se vám asi rozbil přijímač? V dnešním článku najdete jednoduchého průvodce pro spojení s vaším vyšším já.
„Vyšší já“ je duchovní koncept, podle kterého má každý člověk vyšší aspekt sebe sama, který je oddělený od jeho fyzického já. Tento vyšší aspekt je považován za pravou podstatu člověka a je často spojován s vlastnostmi, jako je moudrost, vhled, intuice a duchovní osvícení.Vyšší já je průvodce a vnitřní moudrost, ke které lze získat přístup prostřednictvím duchovních praktik, jako je meditace, modlitba, nebo práce se sny. Vyšší Já je zároveň Pravé Já, které není řízeno egem.

Zde jsou způsoby, jak můžete oslovit své duchovní vedení, neboli své vyšší Já:

Meditace
Meditace vede ke ztišení mysli a soustředění se na přítomný okamžik, což může usnadnit spojení se svým vyšším já.
Užitečné jsou meditace všímavosti, transcendentální meditace i řízené meditace.
Neméně důležitá je i příprava na meditaci. Pokud chcete zvolit tuto cestu a nemáte ještě zkušenosti, přečtěte si podrobný návod o meditaci: Jak meditovat: Průvodce pro začátečníky

Práce se sny
Prostřednictvím svých snů můžete přijímat zprávy z podvědomí i vyššího já.
Vedení deníku snů, přemýšlení o symbolech, emocích a poselstvích ve vašich snech, vám může pomoci pochopit co se uvnitř vás děje a spojit se tak s vaším vyšším já. Je však důležité se nejprve seznámit se způsoby, jak se ve snech orientovat. Například pochopit symboliku snů, můžete si osvojit různé meditace a rituály před spaním aby se vám zdálo něco konkrétního, nebo se můžete pokoušet o lucidní snění.

Příroda
Příroda je silný prostředník pro spojení s vaším vyšším já.
Čas strávený v přírodě, jako je procházka do lesa, nebo posezení u moře, ztiší mysl a spojí vás s přítomným okamžikem. Navíc pobyt v přírodě je pravděpodobně nejlepší způsob, jak se uzemnit. Existuje mnoho praktik a rituálů, které můžete provádět v přírodě, abyste se napojili na své duchovní vedení. Najdete je i v knize Anděl strážný.

Modlitba
Není žádná přímější cesta, než přímá prosba. Požádejte své duchovní vedení, aby se s vámi spojilo, aby vás chránilo a aby k vám promlouvalo. Začněte se zabývat duchovním rozvojem, pravidelně se modlete a zjistíte, že se ve vašem životě začíná objevovat vyšší síla, moudrá přítomnost, která bude ovlivňovat vaše kroky. Možná zjistíte, že ji dokážete slyšet, nebo fyzicky vycítit její energii a pak si najdete vlastní osobní způsob, jak s touto sílou mluvit.


Přečtěte si také:
Knihu Anděl strážný – příručku pro napojení na své duchovní vedení
Jak se naučit mluvit přímo se svým vyšším Já a přijímat vedení ze Zdroje
Znamení, která ukazují, že jste na správné cestě k naplnění svého osudu
Varovná znamení Vesmíru, která byste neměli ignorovat
Znamení, že se vás andělé snaží před něčím varovat
7 Znamení, že k vám promlouvá Vesmír
Lectio Divina: Čtení jako potrava duše


Jak uslyšet poselství od svého Vyššího Já

Každý den dostáváme zprávy od vyššího já, ale věnujeme jim dostatečnou pozornost? Možná o to stojíte a chtěli byste nějak začít, ale pokládáte si otázku, jak takové odpovědi vlastně vypadají? Zde je nápověda:

Pocit vnitřního poznání: Můžete mít silný pocit nebo intuici, že určité rozhodnutí, nebo akce, jsou správné, i když nevíte proč. Nebo vám někdo o něčem vypráví a vám hned přijde myšlenka, že to bude průšvih a že se na tom rozhodně nechcete účastnit. Takto k vám mluví vyšší já.

Synchronicita: Můžete si všimnout, že se určité události, nebo lidé, ve vašem životě objevují způsobem, který vám připomíná smysluplný vzorec. Když do sebe události podezřele dobře chronologicky navazují přesně tak jak potřebujete, mluvíme o synchronicitě. A synchronicita je způsob, jak se s vámi spojuje vyšší já. Může ji použít i jen proto, aby vám prostřednictvím obrazů a událostí na něco odpovědělo, nebo vás varovalo.

Sny: Vaše vyšší já s vámi může komunikovat prostřednictvím vašich snů. Můžete mít živé nebo opakující se sny, které vypadají, že mají hlubší význam.

Vnitřní klid a spokojenost: To se vám může stávat hlavně při modlitbě, meditaci, nebo když jste venku v přírodě. Najednou vás zalije pocit vnitřního klidu a spokojenosti, který není navázaný na vnější okolnosti. Můžete být v naprosto šílené situaci a totálně z ní psychicky nebo zdravotně chcípat, ale pak se pomodlíte a přikryje vás éterický závojíček, pod kterým je vám najednou lehko a vy svou situaci uvidíte v jiném světle, nebo vás opustí psychické utrpení. A to takovým přírozeným a přitom rychlým způsobem, že se nad tím pozastavíte. Takto s vámi mluví vaše duše.

Inspirace a kreativita: Můžete mít náhlý příliv inspirace a kreativity, který přichází jakoby odnikud. Věci najednou zapadnou do sebe, začnou dávat smysl. Přijde vám super nápad, kterým pak ideálně zalepíte nějaký problém. Možná máte náhlý pocit, že jste na správné cestě a že vše se děje z nějakého důvodu, i když to vypadá složité a těžké.

Vyšší Já: klíč k odemknutí největších tajemství
Když kontaktujete své vyšší já, možná zpočátku nedostanete odpovědi ve formě, kterou očekáváte, nebo která pro vás bude snadno čitelná. Někdy můžete mít pocit, že neslyšíte nic, nebo slyšíte blbě, nebo můžete být zmatení, nebo můžete dostat znamení a vidět v něm tři různé významy… to je normální. I když vás to bude štvát, věřte, že v tom nejste sami a každý nějak začínal.
Smiřte se s tím, že se jedná o dovednost, která se trénuje a je potřeba získat i potřebné zkušenosti, abyste se zorientovali. Určitě budete potřebovat i dobré materiály k nastudování, nebo někoho, na koho se můžete obrátit s otázkou. Rozhodně to ale stojí za námahu, protože jakmile najdete svůj osobní způsob, který vám funguje, může to naprosto změnit i vyléčit váš život.

© aluska.org 2024

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Martin 2024-04-10 17:59:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vyšší Já samozřejmě máme, říká se mu také Duch. Meditace nás ale nezachrání… článek je zavádějící, protože ve skutečnosti musíme obě své složky SJEDNOTIT. Nemůžeme odmítat a zavrhovat zvířecí vědomí (ego), PROTOŽE ONO ve skutečnosti JE NAŠÍ oddělenou ČÁSTÍ! TO S NÍM MUSÍME KOMUNIKOVAT. Existuje ultimátní Cesta: https://pruvodce-vzestupem-duse.online/encyklopedie/sebe-laska-a-kristovska-laska-jsou-totez-co-to-v-praxi-znamena-mit-radi-sami-sebe-dejte-pozornost-sami-sobe-aneb-zivot-v-pritomnem-okamziku-poznejte-sami-sebe-a-stanete-se-pany-sve-reality/

Ikona diskutujiciho zuzi 2024-04-11 10:37:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

skvělý článek 🙂 děkuji

Ikona diskutujiciho Will 2024-04-12 18:38:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji ❤

Ikona diskutujiciho františek 2024-04-13 08:45:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

skvělé shrnutí 👍

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek