Když máte doma ducha: 5 projevů, 3 varovná znamení a jak to řešit

6.9.2020 v Návody 9

Je možné, že máte doma ducha? Duchové mohou procházet dimenzemi napříč časem a prostorem. Pokud jsou někde uvězněni, pravděpodobně je to kvůli vztahu, který mají k tomuto místu z jejich dřívějšího života, nebo kvůli velice traumatickému a problematickému způsobu jejich odchodu. Můžete, nebo nemusíte mít nějaký vztah k duchovi, který je u vás doma. Místo, kde nyní žijete, bylo vždy v minulosti domovem nějaké jiné duše. Pokud duše bloudí, může obcházet kolem vašeho domova a hledat rozřešení svého problému.Jsou duchové zlí?
Být duch je problémová situace jak pro samotného ducha, tak i pro ty, kteří s ním nedobrovolně žijí.
Duchové jsou často zmatení a neuvědomují si svůj aktuální stav. Čekají na znamení, na něco co je probere z letargie a ukáže cestu dál.

Duchové ani nemají vitální energii (čchi). Ta se z člověka kompletně vyzáří ve chvíli jeho smrti. Proto se často snaží absorbovat energii z živých lidí prostřednictvím vyvolávání destruktivních emocí, zejména strachu, protože se díky tomu na chvilku cítí být znova naživu. Emoce jim v astrálu dočasně dodají sílu. To je i důvod, proč byste se měli vyhnout bydlení poblíž hřbitova.

Čtěte také:

7 Projevů podle kterých poznáte, že u vás doma straší

Druhy duchů a strašidel, se kterými se můžeme setkat | 1. díl

Druhy duchů a strašidel, se kterými se můžeme setkat | 2. díl

Už jsme si vysvětlili, jak to vypadá když vám doma straší, kdy si v popsaném případě duch myslí, že váš dům je jeho, zlobí se a dělá vám naschvály. Dnešní téma je rozdílné v tom, že duch může a nemusí mít agresivní záměry a nemusí být uvězněný přímo ve vašem domě. Není to ani podobné situaci, kdy vás cíleně navštíví zemřelý příbuzný. V této situaci duch není spojen s vaší energií a není na vás přímo zaměřen.

Duchové se začnou samostatně projevovat teprve tehdy, pokud nějakým způsobem získají v astrálu energii pro svou manifestaci. Bez energie nemají sílu se projevit a zůstávají obvykle nepovšimnuti. Pokud se jim to podaří, může se stát následující.

Máte doma ducha? 5 nejčastějších projevů

1. Zvuky, které přicházejí odnikud
Uprostřed noci slyšíte kroky. Jste si jistí, že jste je slyšeli z horního patra. Ale počkat, nahoře přece nikdo není!

Nevysvětlitelné zvuky, jako jsou kroky, klepání na dveře, zvuky jakoby něco spadlo na zem ale nikdy to ,,něco“ nenajdete, mohou pocházet z činnosti ducha. Duch to může dělat z mnoha důvodů.

2. Dveře a okna se samy otevírají
To obvykle následuje po zaklepání na dveře. Vrátíte se třeba domů a vidíte, že je v podkroví otevřené okno. Jste si však jistí, že jste ho před opuštěním domu určitě zavřeli. Můžete být i přímo u toho, kdy se dveře samy otevřou, ale nikdo za nima není.

Toto je pravděpodobně čistě symbolický akt ducha, který se snaží najít cestu ven ze svého utrpení, protože dveře jsou v astrálu i v tomto světě brány do jiných dimenzí. V astrálu fungují jako teleportační kanály.

Nebo duch jen prochází domem a zanechává po sobě stopy bez toho, že by si uvědomil, že vás to vyděsí, protože kromě toho co otvírá v astrálu, zároveň otvírá i to co je na fyzické úrovni. Astrální svět totiž dost věrně kopíruje podobu fyzického světa. Když jsou dveře tady, jsou stejné dveře na stejném místě i v astrálu.

3. Mizí vám věci
Zdlouhavě hledáte, kam jste dali klíče. I když jste si jistí, že jste je měli na tom místě, kam je dáváte vždycky. Ale teď tam prostě nejsou. Už jste to místo zkontrolovali třikrát a připadáte si jako blázen. Napočtvrté se tam ty klíče ale najednou objeví, leží přímo před vašima očima, přímo na stolku.

Je velmi běžné pozorovat, jak věci zmizí a znovu se objeví. Někdy se mohou znovu objevit na úplně jiném místě i po několika týdnech hledání, zatímco jindy se už nikdy nenajdou.

4. Světla a elektronická zařízení blbnou
Světla vám doma bezdůvodně poblikávají. Občas se vám sama rozsvítí dotyková lampička. Váš mobil, počítač nebo televize se občas chovají, jakoby měli vlastní vůli, nebo v nich podezřele praská.
Energie všech duchů má výrazný elektromagnetický účinek. Čím silnější je duch, tím větší je chaos ve všem, co jede na elektřinu.

5. Domácí mazlíčci se chovají divně
Zvířata vidí svět velmi odlišným způsobem, než lidé. Mohou duchy přímo vidět a interagovat s nadpřirozenými stíny.
Pokud zvířata žijí přímo s vámi doma, nebo žijí poblíž vašeho domu, jejich chování se během přítomnosti ducha rychle změní. Zvířata ihned ví, zda je tato entita dobrá, nebo nepřátelská.

Během návštěvy ducha můžete vidět, jak váš pes nebo kočka hledí na něco, co vy nevidíte. Mohou se pokusit někam schovat, nebo mohou zaujmout obranné postavení. Duchy vidí všechna zvířata, je úplně jedno jaká chováte.

Někdy mohou mít duchové nepřátelské úmysly
Duch u vás doma je obvykle neutrální, ale za předpokladu, že máte tu čest s mrtvým člověkem. Člověk ale mohl být za života tak moc zlý, že v tom pokračuje i po své smrti. Silně destruktivní lidé totiž také nepřecházejí do vyšší roviny bytí, nemají na to potřebnou rezonanci a tak zůstávají v nízkých úrovních bytí a mohou začít strašit.

Kdo jsou tito zlí a destruktivní lidé/duše? Například:
Lidé, kteří úmyslně praktikovali černou magii a uzavřeli pakt s temnými silami. Patří sem všichni černí mágové, satanisti a kabalisté.
Vrazi a lidé, kteří záměrně výrazně ubližovali druhým lidem a přáli jim zlo.
Naštvaní duchové, kteří něco nedokážou odpustit. Mohli odejít násilně, nebo na nich byla spáchána obrovská nespravedlnost. Tento silný konflikt je udržuje v astrálu, kde je pohání touha dokončit své záležitosti, nebo se pomstít.

3 Varovná znamení
Zde je seznam nejděsivějších projevů zlého ducha, které se mohou vyskytnout. Na rozdíl od výše vyjmenovaných projevů, které nemusí značit nebezpečí a nepoukazují na zlého ducha který by byl přímo zaměřený proti vám, tato znamení by naopak měla vést k provedení nějaké akce. Důležité je nepanikařit, myslet s chladnou hlavou a provést očistné rituály. Pokud na to sami nestačíte, požádejte někoho, kdo se tím cíleně zabývá.

1. Zjevení
Pokud skutečně uvidíte ducha očima, jak stojí přímo před vámi, pak už situace zašla příliš daleko. Zjevení zahrnuje skutečný projev ducha v jakékoli možné podobě. Může vypadat jako člověk, jako černý stín, nebo jako mlha. Seznam je rozmanitý. Jakmile uvidíte něco takového, měli byste se zaměřit na odvedení tohoto ducha pryč z vašeho domu. Nechcete přece bydlet z přízrakem, abyste se pomalu báli podívat za sebe, jestli tam náhodou něco nestojí.

2. Levitace a telekineze
Vaše věci se mohou posouvat, nebo dokonce levitovat. V extrémních případech to mohou být i velké předměty, jako například postel, na které spí osoba, na kterou se zlý duch zaměřil. Věci mohou i vibrovat. Toto je skutečně nebezpečná situace a pokud se vám to stane, je vysoká pravděpodobnost, že si sami neporadíte a budete potřebovat odborníka.

3. Skutečný fyzický útok
Existují zdokumentované zkušenosti, které ukázaly, že fyzický útok je reálná věc. Například jedna babička z Ameriky popsala, co se stalo, když ji napadl velmi silný naštvaný duch. Probudila se plná modřin a škrábanců.

Pokud se probudíte ze zlého snu a zjistíte, že máte na těle vy, nebo vaši spolubydlící jizvy a modřiny, je nejvyšší čas na akci. Pokud je duch doma schopen zanechat pohmožděniny, může toho napáchat ještě víc. Musíte kontaktovat odborníka a řešit problém okamžitě.

Také si uvědomte, že se takto silný duch nikdy neobjeví náhodně. V drtivé většině případů kdy dochází k extrémním a nebezpečným projevům duchů, tomu předcházelo vyvolávání, nebo černá magie. Poltergeisti se zase zaměřují na lidi, kteří velice trpí, jsou velmi zlostní a mají velké duševní problémy.
Dokonce na vás může velmi zlého ducha i poslat černý mág, takže velmi pečlivě hledejte v paměti, s kým jste byli v poslední době ve styku a kdo jsou vaši nepřátelé, co umí a jestli vám chtějí ublížit.
Řešení neleží jenom v tom ducha dostat pryč z domu, ale vyřešit důvod, proč vůbec přišel a proč má takovou strašnou sílu. Odlepit ho od sebe cíleně. Jinak se totiž může vrátit zpátky. Vodítkem je i postižená osoba, na kterou se zaměřil – jeho primární oběť bývá příčina i řešení. Duch má důvod, proč na někoho zacílí a jiného nechá napokoji.

Co dělat
Nejjednodušší a velmi bezpečný způsob je dům vykouřit. Výhoda je v tom, že nejste v přímém kontaktu s duchem. Kromě vonných pryskyřic na uhlíku můžete použít i vonné tyčinky a jehlánky. Vše potřebné najdete v e-shopu Alue.cz v oddělení Vonné jehlánky & Tyčinky
Návod jak to přesně provést je zde: Vykuřování: Odveďte ze svého domova zlé duchy

Další nápomocné metody najdete v článcích na téma očista domu od destruktivních energií:

7 Jednoduchých triků jak se zbavit destruktivní energie

Jak ze zbavit destruktivní energie v domácnosti

Jak čistit předměty od špatné energie a udržet domácnost konstruktivní

Pokud duch míří přímo na vás, potřebujete posílit své energetické pole, abyste byli vůči němu odolnější, nebo aby to ducha odrazilo. Za tímto účelem vám poslouží silný přírodní křišťál, který okamžitě z těla stahuje veškerou destruktivní energii a odrazí tím i útok ducha. Zabírá i na velmi silné psychické ataky, ale potřebujete u toho buď velmi silný kus, ideálně do každé ruky jeden, a/nebo přístup ke studené tekoucí vodě. Seženete ho zde, a zde je základní návod jak s ním zacházet.

Pro trvalou ochranu vaší bytosti přes den, i v době kdy jste mimo domov, nebo nemáte možnost držet v ruce silný křišťál, vám pomůže energetický krystal. Neutralizuje cizí myšlenky, odvádí pryč destruktivní energie a harmonizuje vaše přirozené biopole, zaceluje narušená místa. Lidé jsou s ním klidnější, odcházejí deprese a destruktivní duchové se odlepí buď hned, nebo ti úpornější do týdne, při trvalém nošení i přes noc.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Markét 2020-09-08 10:48:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V domě kde jsem vyrůstala , a žiju tam i teď akorát už bez rodičů se dějou fakt divný věci. Jako malá jsem se často budila uprostřed noci bez důvodu. Jednou si pamatuju ze jsem viděla na nočním stolku nějaké svítící skvrny. Měly fosforovou barvu, a když jsem rozsvítila tak tam nebyly… Ale jakmile jsem zhasnula zase jsem je viděla. Když mi bylo asi 15 a vracela jsem se k ránu ze zabavy, lehla jsem si dole v obýváku na gauč. Zdál se mi zvláštní dost živý sen, ze mě něco tahá po koberci na zemi , drželo mě to za vlasy a tahalo mě to dokola po místnosti. Bylo to dost nepříjemný, po probuzení jsem zjistila ze mam odřený kolena. Když jsem se svěřila rodičům, tak mi řekli ze jsem beztak byla opilá a akorát jsem spadla z gauče…. Rozhodla jsem se to neřešit. Naši se z baráku odstěhovali a nechali tam bydlet mě s přítelem. Jednou mi říkal ze se mu dole v obýváku zdál desivej sen, vzbudila ho nějaká postava co seděla na gauči vedle něj, byla prý černá a měla žluté oči. Říkala ze si de pro něj… Pak sebou škubl a prý zmizela… Ten dům je starý, dřív tam prý bydleli chudí lidé… Je tam dost děsivý sklep kam se jednou přítel šel podívat jelikož tam bliká světlo . Bylo to večer , a já sem mu říkala ať tam nechodí , ze to necháme na ráno. On tam ale šel, já jsem čekala nahoře. Asi po minutě se tam blikající světlo zhaslo úplně, a on vyběhl nahoru a měl na boku škrábanec jakoby od nehtu nebo drápu. Ty dveře do sklepa.jsme zabarikádovali a od ty doby tam nikdo nešel. Teď se už nic neděje jen občas slyším jak se zapne vypínač ale světlo nesvítí, a blikají žárovky v kuchyni a v obýváku který je nad sklepem. Spím nahoře v ložnici a když se kolem 4 ráno vzbudím mám dost divný pocit. Těším se až si pořídim kocoura, a nebudu se tolik bát když bude přítel na noční. Nevíte někdo co s tím? Děkuji.

Ikona diskutujiciho Zelená Ryba 2020-09-09 10:51:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pro Markét: Duchy a jiné entity zná, myslím, velmi dobře a také si s nimi umí poradit pan Jaroslav Drábek, který se tomu přímo profesionálně věnuje. Myslím, že je osobou nejpovolanější:
jeden rozhovor s ním na hřbitově: https://www.youtube.com/watch?v=Em1X1DNpHWA
Přezdívají mu též Čáryfuk – rozhovory s ním na příznacích transformace zde:
https://www.youtube.com/results?search_query=jaroslav+drábek
jeho web: https://www.proutkaribrno.cz/#
jeho email z tohoto webu: [email protected]
Sama též vidím a cítím duchy. Měla jsem tu čest i s tím „slavným“ v pověstném Branišovském lese u Českých Budějovic,
kde jsem dříve bydlela…
Takže se toho nebojte a kontaktujte pana Drábka, určitě si s tím poradí, už zvládl jiné „týpky.“
Držím palce!

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-09-10 16:07:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Popísané javy sa občas stávajú, v priebehu času prakticky neustále. Väčšinou sa takéto veci dejú samovoľne i bez duchov. Ak by bol niekde duch to by sa asi prejavoval docela dosť a človek by mal silné podozrenie. Preventívne raz za čas vykúriť dom a viac nie je čo riešiť.

Markét tá temná bytosť bola i u nás v 30 ročnom paneláku a nikto tu pred nami nebýval. Ona spôsobuje nočné mory a má drápy tak teoreticky by mohla i škrábat. Nijak som to neriešil a asi sama odišla (zašla do zdi) možno niekam k susedom.

Ikona diskutujiciho Natála 2021-04-25 18:01:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, jmenuji se natála a chtěla bych se tu jen svěřit s tím, a zárověn se vás všech zeptat zda jste na tom stejně nebo aspon podobně, začnu od začátku aby to bylo pochopitelné, a nějak srozumitelně to vysvětlit aby jste mě pochopily, nevím zda se tomu dá říkat nemoc nebo dar, má to svoje výhody i nevýhody, čili…Poprvé co se mi něco zjevilo bylo, když my bylo 7 let, byla jsem venku, nic tam nebylo ale pak kolem půl 11 večer , se objevily 2 siluety, v podstatě nebyli moc vydět něco jako mlha nebo kouř a nemělo to obličej , lekla jsem se toho protože v tak nízkém věku vás nenapadne že by něco takového mohlo existovat , a tak jsem to nechala a jen jsem to asi 20 min. cca. pozorovala , bylo to zvláštní vznášeli se tak 10 cm. nad zemí , pak mě ale po nějaké době něco rozptýlilo, podívala jsem se někam, a když jsem se ototčila už to tam nebylo, do tedka si to nedokážu vysvětlit , a ani jsem nepochopila co to bylo, jestli to bylo nějaké znamení, varování nebo kdo to vlastně byl, ale jistě jsem věděla že to bylo něco co se mezi lidmi věčinou a obvykle nezjeví a že to málokdo vidí , a tak jsem si to radši nechala pro sebe, už jen proto že jsem na to chtěla přijít sama , a taky to to že jsem byla uzavřenější dítě ( introvert)
2 PŘÍBĚH –
stalo se to když jsme byli u tátovi kamarádky, nedřív po prvních dvou nvštěvách u ní bylo všechno v pořádku , ale pak když jsme tam jeli po 3 tak my došlo že není něco v pořádku, nejdřív to zčlo tím že my začala být zima ikdyž jsem měla mikinu i tričko, a ostatní co tam byli byli v krátkém tričku a bylo jim teplo ,jak říkám začala mi být zima, klepali se mi ruce, rychle mi bylo srdce a měla jsem pocit že na mě celou tu dobu někdo vyloženě zírá, po té návštěvě co jsme tam byli, jsem tam už pak n ikdy nejela , protože od její návštěvy se mi to zase vrátlo…to že cítím když je poblíž přítomnost něčeho nadlidského,můj táta tam potom incidentu jěště několikrát jel, byla to doba asi 4 měsíců kdy já jsem si výmýšlela proč jsem tam nechtěla jezdit , nebo že zrovna nemůžu, a hlavně jsem to tátovi neřekla co se mi tam dělo, jenže když jsem mu neřekla důvod, a že mu asi jak už je zvykem došlo, že si jenm vymíšlím záminky proč tam nechci jet, tak se zeptal co mi tam vadí, řekla jsem mu to a podrobně vysvětlila a popsala , a v tom my řekl že je to zvláštní ,a že se tedy septá té své kamarádky , jestli neví o co jde, a z ní v zápětí vylezlo to ( řekla) že se tam něco odehrálo, ale že nechápe jak to můžu vědět nebo jak jsem to vycítila, tátovi řekla ,že když se do toho baráku nastěhovali a že už je to dýl a že i ten barák už je starej, byl incident , který pocházel od muže co tam spáchal sebevraždu, byl to prý vojenský partizán, kterému slušně řečeno přeskočilo a zastřelil se , poté i prý ti co našli jeho tělo řekli, že u něj našli pistole,náboje a všelijaké vojenské předměty, a taky od ní se táta dozvěděl že když se tam nastěhovali a byli tam teprve krátkou dobu, tak se tam také odehrálo něco co si nedokázali vysvětlit, ikdyž jim po určité době došlo o co jde, začalo to prý tím , jak jejich babičku vždy něco kolem 2 ráno až 3 , probudilo, a když se pořádně rozkoukala ve tmě nad sebbou uviděla mužskou tvář,další bylo to že po bytě slýchávali kroky, šoupání noh a a přesouvání nějakého předmětu, např…Židle, stolek,krabice.většinou se to ozývalo z kuchyně , předsíně nebo chodby, čemuž taky z prvu nerozuměli když byli sami doma a nikdo se v té době nepohyboval po domě, protože kočku i psa měli u sebe, taky měli zvláštní pocit jako by je někdo sledoval , poté co se tohle stalo, se vydali najít odbornou pomoc, a tak si promuvily s knězem a poté ho i do domu pozvali, a ten sám řekl že se v domě něco pohybuje a že tam něco je , a le že není schopný popsat ani poznat vzhled ducha , nebo entiti, nakonec jim řekl , at dají do místnosti otevřenou bibli a přes noc to tam nechají, učinili tak
Druhý den ráno se šli podívat , a kněz měl pravdu, kniha byla na zemi 2 metry od stolu odhozená, a listi v ní byli zmačkané
a od té doby to všechno přestalo, a těd když jsme je tam s tátou navštívili se to opět všechno vrátilo..
Tímhle se chci jenom zeptat vás jestli jste měli taky takové zkušenosti s něčím nadpřirozeným, a jak poznáte že jste v blízkosti a přítomnosti, mě se vždy špatně dýchá, klepou se mi rucem mám rychý tep, rychle mi tluče srdce, je mi neobvyklá zima , a mám zvláštní pocit jako by se na mě někdo celou dobu díval, nebo vedle nebo zamnou někdo stál.

Ikona diskutujiciho Zlata Šeďová 2021-10-03 00:10:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, poslední dobou se ráno budím stále s novými zvláštními modřinami. Zaměřila jsem se na to , že vím, kdy a kde si je dělám sama. .. a přibývají stále nové, které jsem si určitě neudělala. Pár dní mám tak na pravém stehnu dokonce něco jako 3 prsty …

Začínám být vyděšená ..

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-10-03 11:59:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedna známá má takú nemoc že má stále modriny, neviem čo je to a či sa to dá liečiť. Nechce sa mi veriť že by to robil nejaký duch aj keď raz som u nej v byte videl preletieť niečo ako malý tieň a keď to preletelo pri rastline tak to na nej rozhúpalo jeden list.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-10-03 12:04:45
Ikona diskutujiciho
sipka

To je slabá krev a slezina, řekla by ti TČM 🙂 a dá se to léčit.

Ikona diskutujiciho Verča 2022-07-18 20:59:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den chci se zeptat na radu
Před rokem když mi bylo jedenáct jsem ještě mívala postel uprostřed pokoje (popravdě jsme měli nový dům tak jsem zatím neměla dveře )a mohlo být tak cca 11 večer . Rázem se mi udělalo špatně , nemohla jsem spát , měla jsem špatné dýchání , byla mi zima i horko a bylo mi divně . Rázem jsem ve dveřích zahlédla černou ruku co se hnusně natahuje potom jsem mrkla očima a byla pryč. Moc jsem to neřešila jen jsem o tom napsala slohovku do čj 😂 a nic , jediné co se potom dělo že jsem slyšela furt divné zvuky a měla jsem vidiny černých stínů. Teď už jsem na to pomalu zapomněla navíc jsem byla Teď na táboře takže vpoho . Ale , přijela tátova přítelkyně a její dcera viděla včera večer stín taky až na to že to měla horší . Místo ruky viděla celou postavu . Co mi ji popisovala tak byla ta černá postava otočená zády měla pod 2m , neměla vlasy a měla stejně divný pocit tak jako já poprvé
Hledám teď na internetu pomoc a vůbec nevím , problém je že do domu nějaký farář atd. Nemůže otec na to nevěří a zakázal by to
Neví někdo co s tím ?
Jinak dům je po rodině
Popis : údajně ti dva rodiče byli vpoho ale měli dva syny a ti tenhle dům úplně zničili , když já ten dům viděla tak jsem si říkala jak to táta spravi dokonce tady zbourali i balkon . Když jsem se bavila s lidmi z vesnice tak říkali že ti synové byli otřesní furt dělali nějaké party a ničili tenhle dům jak jen to šlo a pořád žijí , pracují prý na stavebninách
Dokázal by mi někdo pomoct ?
Nevím si rady a špatný pocit a nevolnost se mi teď vrací
Prosím budu vděčná

Ikona diskutujiciho Diana Catalina 2022-07-19 07:22:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Veru, faráře domů určitě nezvat. Ten to ještě více zhorší. Obecně nepoužívej žádné kříže ani křesťanské symboly.

Co se osvědčilo mně, tak nakreslit vždycky před spaním prstem (=není to vidět, ale zůstane tam otisk tvojí energie) na všechny dveře a okna pentagram. Ten dobrý, se špičkou nahoru. A udělat kolem něj kruh pravotočivě a u toho si odříkávat věty jako „Tento prostor je můj. Smí do něj vstoupit pouze konstruktivní bytosti. Destruktivní bytosti tento pentagram odežene.“

Jinak Alue by ti určitě doporučila prostor vykouřit. Ne cigaretami ani trávou, ale vonnými tyčinkami nebo očistnými bylinkami. Například bílou šalvějí. Držím palce.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek