Kyjevská skupina organizovaného zločinu, která své zločiny nově kryje projektem Kreativní společnost (Creative Society), má svůj základ v učebnici „Sociální vědy“ pro středoškoláky! V dnešním článku si rozebereme původní zdroj, který inspiroval ideologii AllatRy působící na Ukrajině k zahájení projektu s názvem Creative Society. Z toho, co se dneska dočtete, padnete smíchy pod stůl.
Je 8 magické číslo?
Allatrou hlásaných „8 základů kreativní společnosti“ se shoduje s odpovídajícími odstavci učebnice společenských věd pro 8. ročník, vydané ministerstvem školství RF jako základní kurz pro výchovu mladé generace.
Obsah učebnice „Společenské vědy“ například obsahuje bod „motivace k realizovatelné a tvůrčí participaci ve společnosti“.
Proč má „Kreativní společnost“ (Creative Society) právě osm osnov, a ne šest nebo jedenáct? Protože témata jako život, svoboda, bezpečnost člověka, mediální aktivity, tvůrčí participace ve společnosti, ale i morálka a duchovno jsou obsaženy pouze v učebnici pro 8. ročník. Když si vezmeme třeba učebnici pro 9. třídu, tak tam jsou úplně jiná témata, související hlavně s právem. A v 10.-11. ročníku se už probírají témata jako politika, moc, mezinárodní vztahy.
Začteme-li se do toho, co je napsáno pod každým z těchto takříkajíc „základů kreativní společnosti“, pak neuvidíme nic nadpřirozeného a nic, co by se dalo označit za originální. Všechny teze vypadají maximálně zjednodušeně, až primitivně. Otevřeme-li zmíněnou učebnici společenských věd, okamžitě na jejích stránkách uvidíme stejné teze, fráze a definice. Dospělým se tato slova zdají být banální, právě proto, že byla napsána pro 13-14 leté školáky! Stejně tak je i projekt sekty AllatRa „Kreativní společnost“ přizpůsobena lidem, kteří jsou nekritičtí, snadno ovlivnitelní a infantilní. AllatRa je schízoterika v plné parádě.
Říkáme „Kreativní společnost“, ale myslíme tím Společenská věda pro osmou třídu!
Text na webu Creative Society (alias AllatRa) a text učebnice vypadají, jako by vše napsal jeden autor. Styl, mentorský tón konstruování návrhů, slogany i deklarování samozřejmých věcí, vše se zcela shoduje.
Danilov je na slovo vzatý expert ve všech záležitostech. Obsah ve formátu „otázka-odpověď“, „vyprávějme životní příběh – zapojme se do moralizování“, „citujme mudrce – mluvme o duchovnu“ (zejména na workshopech sledujících výsledky studia každé kapitoly učebnice pro 8. ročník) se neliší od formátu videorozhovorů s účastí „respektovaného“ Danilova s Anunaki, geliary a jeho dalšími poskoky.
Pokud potřebujete napsat scénář pro AllatRa-TV, můžete si vzít jakékoli téma ze Společenských věd.
Samozřejmě, že deklarace „Tvůrčí společnosti“, nebylo slovo od slova opsáno z učebnice „Sociální vědy pro osmou třídu“, ale význam je stejný. „8 základů Kreativní společnosti“ tudíž není plagiátorství textu, ale opisování významů.
Igor Danilov se v roce 2019 prohlásil za „živého boha“ všech Allatranů.
SROVNÁNÍ: Co hlásá „Kreativní společnost“, versus obsah učebnice Společenské vědy pro osmou třídu
Rozebereme si jednotlivé body. Deklarace AllatRy nahoře a pod ní pro srovnání obsah učebnice Společenské vědy 8. ročník z roku 2014, ISBN 978-5-09-021470-4. Doporučeno Ministerstvem školství Ruské federace jako základní učebnice pro vzdělávací instituce od roku 2014.
1. Lidský život
Lidský život je nejvyšší hodnota. Život každého člověka musí být chráněn jako vlastní. Účelem společnosti je poskytovat a garantovat hodnotu života každého člověka. Není a nemůže být nic cennějšího, než lidský život. Pokud je cenný jeden člověk, pak jsou hodnotní všichni lidé!
Učebnice: V člověku jsou biologické a sociální principy organicky propojeny a pouze v takové jednotě existuje člověk. (§ 1. Co dělá člověka mužem?)
Síla lidské mysli, zbavení se zákonů divoké přírody, vytvoření velkolepé stavby kultury vedlo mnohé k závěru, že člověk je vyšší bytost a žije podle svých vlastních zákonů (§ 2. Člověk, společnost, Příroda)
Vznik člověka a vznik společnosti je jediný proces. Žádný jedinec, žádná společnost. Neexistuje společnost – neexistuje člověk (§ 3. Společnost jako forma života lidí).
2. Lidská svoboda
Každý člověk má od narození právo být člověkem . Všichni lidé se rodí svobodní a sobě rovní. Každý má právo volby. Nikdo a nic na Zemi nemůže být vyšší než Člověk, jeho svoboda a práva. Realizace lidských práv a svobod nesmí porušovat práva a svobody jiných lidí.
Učebnice: Žít ve společnosti a být osvobozen od společnosti nelze (téma k diskusi ve třídě i doma na základě výsledků studia I. kapitoly).
Aby byl člověk osobou, musí v sobě rozvíjet milosrdenství, odpovědnost, čestnost, pracovitost, spravedlnost a také se zapojit do sebekritiky. Morálka začíná tam, kde jeden člověk udělal pro druhého něco dobrého (§ 7. Morálka).
3. Lidská bezpečnost
Nikdo a nic ve společnosti nemá právo ohrožovat život a svobodu člověka! Každé lidské bytosti jsou zdarma zaručeny základní životní potřeby, včetně jídla, bydlení, lékařské péče, vzdělání a plného sociálního zabezpečení. Vědecké, průmyslové a technologické aktivity společnosti by měly být zaměřeny výhradně na zlepšování kvality lidského života.
Zaručená ekonomická stabilita: žádná inflace a krize, stabilní a rovné ceny po celém světě, jednotná měna, minimální fixní zdanění nebo žádné zdanění.
Bezpečnost člověka a společnosti před jakýmikoli hrozbami zajišťuje jednotná celosvětová pohotovostní služba.
Učebnice: Velký strach vzbuzuje příchod globálního oteplování. V řadě zemí padaní letní teplotní rekordy, stále častěji se objevují tajfuny, bouře a jejich ničivá síla roste (§ 4. Rozvoj společnosti).
Dotace na bydlení, služby, veřejnou dopravu, zdravotní péči a stravovací služby, mohou být vypláceny osobám v nouzi a jejich rodinám (§ 24. Rozdělení příjmů).
Tyto vědy jsou dnes aktivně využívány nejen pro organizaci výroby, ale také při vytváření prognóz rozvoje společnosti. Věda hraje ve společnosti stále důležitější roli i z toho důvodu, že vědci jsou nezbytnou součástí sociálně aktivní populace (§ 11. Věda v moderní společnosti).
V podmínkách světové ekonomiky není potřeba rozvíjet všechna odvětví hospodářství v rámci země, ale na druhé straně lze získat značné výhody z mezinárodní dělby práce a mezinárodní směny (§ 28. Světová ekonomika a mezinárodní obchod).
Čtěte také:
AllatRa: Nové reptiliánské hnutí odhalilo komu slouží. Anastasia Novych neexistuje, past na lidstvo sklapla
AllatRa: Nové reptiliánské hnutí odhaleno. Ovládání lidí pomocí manipulace. ,,Pozvěte nás jako své spasitele“, žádají Annunaki
Je hnutí AllatRa duchovní sekta? Znepokojivé svědectví
Misionářské oddělení diecéze Čeljabinska varovalo místní obyvatele před ukrajinskou psychosektou AllatRa
Obyvatelé Homelu jsou lákáni do organizace z Ukrajiny: Stoupenci AllatRa utratili 180 000 dolarů na propagaci
Je AllatRa druhé Bílé bratrstvo? Politika strachu, aneb jak se pozná sekta
Kdo byla Žana (Zhanna) z hnutí AllatRa, předtím než získala hadí oči?
AllatRa: REN TV zjistila, co chystá nebezpečná sekta lákající ruské ženy
BBC: Vysoce postavení vědci byli podvedeni AllatRa Tvořivou společností
4. Transparentnost a dostupnost informací pro všechny
Každá Osoba má právo na spolehlivé informace o pohybu a rozdělování veřejných prostředků . Každá Osoba má přístup k informacím o stavu realizace rozhodnutí společnosti. Média patří výhradně veřejnosti a odrážejí informace pravdivě, otevřeně a čestně.
Učebnice: Racionální využívání a rozdělování prostředků je důležitou podmínkou růstu blahobytu společnosti. Různorodost způsobů, jak koordinovat ekonomické aktivity lidí, vede k fungování různých ekonomických systémů (Závěry ke kapitole IV „Ekonomika“).
Čekáme na společnost , která aktivně využívá inovace a stále více se snaží uspokojovat své informační potřeby (§ 27. Nezaměstnanost, její příčiny a důsledky).
5. Kreativní ideologie
Ideologie by měla směřovat k popularizaci nejlepších lidských vlastností a potlačování všeho, co je namířeno proti Člověku. Hlavní prioritou je lidskost, vysoké duchovní a mravní aspirace člověka, lidskost, svědomitost, vzájemná úcta a upevňování přátelství.
Vytváření podmínek pro rozvoj a výchovu člověka s velkým Č, pěstování mravních hodnot u každého člověka a ve společnosti.
Zákaz propagace násilí, cenzura a odsouzení jakékoli formy separace , agrese, či projevů antihumánnosti.
Učebnice: Motivace k realizovatelné a kreativní participaci na životě společnosti (jeden z hlavních cílů kurzu „Sociální studia“).
Rovnost národů a lidí, je nerozlučně spjata s rovností lidí bez ohledu na jejich národnost. To je nejvyšší princip humanismu (§ 15. Národy a mezietnické vztahy).
Mravní regulace se uskutečňuje dvěma způsoby: veřejným míněním a hlavně vlivem svědomí. Povinnost nás zavazuje ke společnosti a určuje naše závazky vůči druhým.
Člověk neustále tvoří sám sebe, volí si svou vlastní cestu. Zda se zároveň zaměří na morální normy nebo je zahodí, je jeho volba a jeho odpovědnost (Závěry ke kapitole II „Sféra duchovní kultury“).
6. Osobní rozvoj
Každý člověk v Tvůrčí společnosti má právo na všestranný rozvoj a seberealizaci. Vzdělávání by mělo být bezplatné a stejně dostupné pro všechny. Vytváření podmínek a rozšiřování příležitostí k tomu, aby Člověk realizoval své tvůrčí schopnosti a nadání.
Učebnice: Člověk musí nechat projevit své schopnosti, talent, veškeré bohatství lidských talentů, kterými je každý člověk – byť v různé míře – obdařen.
V procesu seberealizace člověk v průběhu své činnosti překonává vzniklé obtíže, vlastní lenost, bázlivost, nedůvěru ve vlastní síly. Díky tomu je dosahováno významných výsledků pro společnost, rozvíjejí se schopnosti jednotlivce. Jsou to společensky užitečné výsledky seberealizace člověka, které mu přinášejí respekt a uznání od druhých lidí, tedy dochází k sebeprosazení osobnosti (§ 1. Co dělá člověka člověkem?).
7. Spravedlnost a rovnost
Všechny přírodní zdroje patří člověku a jsou spravedlivě rozděleny mezi všechny lidi. Monopolizace zdrojů a jejich iracionální využívání není povoleno. Tyto zdroje jsou spravedlivě rozděleny mezi obyvatele celé Země. Osoba má zaručeno zaměstnání, pokud si ho přeje. Odměna za stejnou pozici, specializaci, profesi by měla být stejná na celém světě.
Každý má právo na soukromý majetek a příjem, avšak v mezích velikosti kapitalizace jednotlivce stanovené společností.
Učebnice: Od lidí se dnes vyžaduje, aby uznali omezené zdroje planety a změnili svůj způsob života s ohledem na tuto skutečnost (§ 4. Rozvoj společnosti).
Výhradní právo občanů nakládat se svými schopnostmi pracovat je zakotveno v zákoně. Článek 37 Ústavy Ruské federace uvádí: „1. Práce je zdarma. Každý má právo svobodně nakládat se svými schopnostmi pracovat, zvolit si druh činnosti a povolání“ (§ 27. Nezaměstnanost, její příčiny a důsledky).
Sociální stratifikace je výsledkem nespravedlivého společenského řádu, který je založen na přivlastňování základních statků vlastníky výrobních prostředků (§ 13. Sociální struktura společnosti).
8. Samospráva společnosti
Koncept „moci“ v Tvůrčí společnosti chybí, protože odpovědnost za společnost jako celek, její rozvoj, životní podmínky a harmonický systém nese každý Člověk.
Každý člověk má právo podílet se na řízení záležitostí Tvůrčí společnosti a na přijímání zákonů ke zlepšení života člověka.
Řešení společensky důležitých, sociálně významných, ekonomických otázek, které vedou ke změně kvality života Člověka, se předkládá k všenárodní diskuzi a hlasování (referendum).
Učebnice: Společnost, její různé skupiny a organizace s pobídkami a tresty, tedy různými sankcemi, podporují chování předepsané sociální rolí (§ 14. Sociální statusy a role).
Snem nejlepších lidí všech dob a národů bylo vytvoření stavu přátelství a bratrství, společnosti harmonie, ve které, jak napsal A. S. Puškin, „lidé zapomněli na sváry a spojí se ve velkou rodinu“ ( § 15. Národy a mezietnické vztahy).
Pro společenský rozvoj je nezbytný souhlas, harmonie, spolupráce. Bez nich nemůže společnost udržovat stabilitu, hromadit a přenášet materiální a duchovní hodnoty na nové generace (§ 13. Sociální struktura společnosti).
Učebnice Společenské vědy pro 8. ročník je volně dostupná. Každý z vás si na internetu může najít elektronickou verzi této publikace, otevřít si příslušný odstavec a přesvědčit se, že Tvůrčí společnost nevymyslela nic nového. Žádné nápady, žádný význam, dokonce ani slogany, nemluvě o nějakých užitečných výsledcích.
Tvoření na dálku, aneb smutný případ z praxe
K závěru se s vámi podělím o typický příběh, který mi nedávno vyprávěla žena, která v této sektě přišla o své dítě. Situace je následující: mladá dívka je několik let neustále v AllatRa, prakticky nevidí své příbuzné a pouze její matka se ze všech sil snaží udržovat kontakt se svou dcerou. Během vzácných telefonických rozhovorů se svou dcerou musí pořád dokola poslouchat řeči o „Creative Society“, aby nějakým způsobem udržela konverzaci v chodu. Jednoduše nemá na výběr.
Ohledně aktuální situace na Ukrajině (AllatRa je ukrajinská sekta se sídlem v Kyjevě) matka své dceři jemně naznačuje: „Dcero moje, když jsi tedy dobrovolnice a dokonce i lékařka z povolání, právě nyní je tvá tvůrčí účast velmi nezbytná v našich nemocnicích. Je nutné poskytnout lékařskou pomoc zraněným civilistům a vojákům.“
A dcera? V reakci na to začala pohoršeně odfrkovat: „Jak se opovažuješ, matko, navrhovat mi něco takového! Jsem dobrovolnicí v „Kreativní společnosti“, to by mi tak scházelo! Všeho teď nechat a jít někde nabírat hnis!“
Tady jistě někdo namítne a řekne, že jeden případ by neměl vrhat stín na celou „Tvůrčí společnost“ a že si za to může matka sama, když „zkouší stahovat dceru zpět do systému“. Pak prosím jmenujte, kdo z účastníků AllatRy v této věci vůbec něco udělal? Proč všichni jejich „dobrovolníci“, kteří mají huby plné humanismu, neslouží v nemocnicích a nepomáhají civilistům?
Za prvé je to pod jejich důstojnost, přece si nebudou špinit ruce. A zadruhé všichni důležití hlavouni z AllatRy, včetně žijícího boha Igora Danilova a dalších mužů ve vojensky služběschopném věku, opustili Ukrajinu. Jejich dívky „dobrovolnice“ (lépe řečeno spíš sexuální otrokyně), byly organizovaně vyvedeny ze země ještě dříve a nyní „tvoří na dálku“.
článek připravila © www.aluska.org 2022, s čerpáním ze zdroje vilneslovo.com
Autorkou původního článku je Irina Kremenovská, Ředitelka ukrajinského Centra ekonomických a právních studií a kandidátka právních věd.
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová To je roztomilý, hezký, milý článek, děkuju. :)…
-Nirvana Takže jste nakonec přecejen odvezli ježky do záchranné…
-astrei swingař "Na moji výzvu, aby tady nečuměl a šel…
-astrei swingař Skvělý článek, ale pětistovka a stovka díru nemají.
-Klarisa Van Kotrcka